Otel Temizliği

Konaklama Tercihinde Önemli Kriter: Otel Temizliği

Tatil yapmak üzere ya da iş gereğince pek çok insan evi dışında bir noktada konaklamak durumunda kalıyor. Bu durumda konaklama tercihini belirleyen bir dizi etken arasında otel temizliği önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Otelin genel fiziksel koşulları, fiyatı ya da personelin güler yüzlü ve nazik oluşu gibi kriterler ise, otelin temiz, bakımlı ve düzenli olmaması durumunda müşteriler nezdinde önemini yitirebiliyor. Konaklama alanı olarak bir oteli seçmeyi planlayan kişilerin ilgisini çekecek, memnuniyet verici bir ortam sağlamak için firmamızın otellere özel temizlik uygulamalarından yararlanabilir, işletmenizin düzen ve temizliğini profesyonel ellere emanet etmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Otel Temizliğinde Kalite ve Profesyonellik

Genel kullanıma açık alanlar ve konaklayanların bireysel kullanımındaki alanlar şeklinde genel bir sınıflama yapılabilecek olsa da oteller hakkında söylenebilecek en doğru şey farklı dekorasyon malzemeleri kullanılan geniş alanlar olması. Otel temizliği yapılırken bu alanların, fiziksel özelliklerinin gerektirdiği malzeme ile ve olabildiğince kısa sürede temizlenmesi gerekiyor. Bir önceki müşterinin ardından kısa sürede check in durumuna getirilmesi amaçlanan odalarda ve ortak alanlarda temizlikte zaman kazanmaya çalışılırken kaliteden taviz verilmemesi büyük önem taşıyor. İşletme çalışanları ve yöneticileri ile müşterileri memnun edecek bir temizliğin optimal sürede sağlanabilmesi ancak profesyonel olarak bu işi yapan kişiler eliyle mümkün olabiliyor. Firmamızın otellere özel temizlik uygulamaları konusunda deneyimli bir ekiple verdiği hizmet, farklı nitelikteki her bir alan ve eşyaya özel malzeme kullanılmasını içeriyor. Temizlik malzemelerinin içeriği ve hangi alanda nasıl sonuç verdiği hususunda bilgi sahibi olan ekibimizle gerçekleştirdiğimiz temizlik sonrasında, yoğun kirliliğe maruz kalan alanlarda gözle görülür bir fark elde edilebiliyor.

Otel Temizliğinde Planlama

Otel temizliği hizmeti sunarken firma olarak planlama aşamasına büyük önem veriyoruz. Kaç personele ve hangi özellikte ne kadar malzemeye ihtiyaç olabileceğini önceden belirlememiz sayesinde tüm alanların temizliğini, sürprizlere yer bırakmayacak şekilde zamanında ve etkili bir şekilde tamamlayabiliyoruz. Otel yüzeylerini mobilyalar, ahşap, cam ve metal yüzeyler, plastik, fayans ya da taş yüzeyler, tekstil malzemeleri şeklinde gruplandırmak ve her bir yüzey için yapılması gerekenleri belirleyerek düzenli bir şekilde temizliği gerçekleştirmek bir yandan temizlikte zaman tasarrufu sağlarken öte yandan da temizliğin belirli bir standarda sahip olmasına olanak veriyor. Otellere özel uygulamaların planlanmasında kullanılacak ekipmanın seçilmesi de önem taşıyor. Buna göre firmamız tarafından sunulan hizmet içeriği çerçevesinde ıslak, nemli ya da kuru uygulamalar yapılıyor.

Bu gönderiyi paylaş
Tıkla Ara, Fiyat Al